פורטל צימרים בוידאו

www.zimmertv.co.il
צימרים עמוד הבית צור קשר פרסם באתר כניסת מפרסם הוספה למועדפים
צימריםוילות יוקרתיותצימרים יוקרתייםאטרקציותוילותמלונות בצפוןבקתות עץ
ראש פינה

ראש פינה

ראש פינה, המושבה הגלילית היפה והמתחדשת, היא אולי דוגמה מובהקת לכך שניתן לשמור על צביון ייחודי, אוטנטי של מושבה וותיקה, ביחד עם פיתוח וקידום של עיר תיירות, שוקקת מרכזי בילוי, מסעדות מובחרות וצימרים יוקרתיים. לא סתם הפכה המושבה הוותיקה למוקד משיכה לתיירים רבים מהארץ וגם מחו"ל, שבאים ליהנות מן הנופים, האוויר הצלול, הצימרים המפנקים, האוכל הטוב, והמקומות המזמינים לסיורים וטיולים. קצת היסטוריה, בכל זאת, המקום מחייב: ראש פינה נוסדה בשנת 1878 ע"י קבוצת תושבים מצפת שהחליטה לעזוב את העיר ולמצוא לעצמה חווה חקלאית.  הם רכשו מחצית מאדמות הכפר הערבי ג'עונה (ג'עוני), שהפכה לגיא אוני, והחלו את דרכם כמושבה.ואז החלו הקשיים: החלוצים לא היו בעלי ניסיון חקלאי ולא ידעו לעבוד את האדמה. בנוסף, הם סבלו מבצורת קשה, וממחלת הדבר שהכתה בעדרי הצאן. היישוב הלך והתפורר וכעבור זמן מה נותרו בו רק שני מתיישבים. המצב היה עגום, ואז, בשנת 1882, שנת העלייה הראשונה, רכש דוד שו"ב חלק מהאדמות ואת השליש הנותר רכשו המשפחות שבאו מרוסיה. בשנת 1884 החליט הברון רוטשילד לקחת תחת חסותו את המקום והקים כאן מפעל לטוויית חוטי ואריגי משי, שנסגר תוך זמן קצר, בגלל סכסוכים קשים עם פקידות הברון ובשל משבר בשוק המשי העולמי.

עם השנים הלכה והתפתחה המושבה. כאן בעצם גילה האגרונום אהרון אהרונסון את חיטת הבר

וב- 1927 הקים כאן פרופ' גדעון מר את המעבדה לחקר קדחת הביצות.

המתיישבים החדשים שבאו מרומניה בשנת 1882 נתנו למושבה את השם ראש פינה ובכך הנציחו את הקשר בין הניסיון הראשון שנכשל  עם הקמת גיא אוני ובין ההתיישבות המחודשת. השם ראש פינה נבחר על פי פסוק מספר תהלים: "אבן מאסו הבונים– הייתה לראש פינה", כלומר – האבן שדחו הבנאים היא האבן שבסופו של דבר שימשה יסוד לבניין כולו. בהתאם לפסוק זה הפכו המתיישבים החדשים את הניסיון שנכשל– את גיא אוני – לאבן הראשית של המושבה החקלאית המחודשת.

ואכן, עד היום, נשמרו חלקים נכבדים מאותה מושבה וותיקה: רחוב הראשונים, מרוצף האבן, בית הפקידות ששימש לשיכון פקידי הברון, בית פרופ' מר, הלוחם בקדחת, בית הכנסת שנבנה ע"י הברון רוטשילד, ועוד מבנים עתיקים ששופצו וכיום משמשים לגלריות אומנים מקומיים, מסעדות, ואפילו חדרי אירוח עם ניחוח היסטורי. ישנו גם נחל ראש פינה (סמוך לבית העלמין), מסלול חווייתי לכל המשפחה, לאורך הנחל, בחורש אלונים, או גן הברון המטופח ותצפית מרהיבה על נופי הגולן והגליל בסוף רחוב החלוצים, שמזמינים לטייל, לסייר וליהנות משפע של יופי, נופים, וניחוח של נוסטלגיה והיסטוריה. אז אנחנו ממליצים, קחו לכם פסק זמן מן ההמולה, זיהום האוויר, והשגרה המנוונת, סעו לראש פינה, תנוחו בפינות החמד, טיילו בסמטאות, תיהנו מן האוכל הגלילי המשובח, ושימו ראש על מיטת קינג סייז מפנקת, אחרי טבילה בג'קוזי המרגיע, באחד מהצימרים הרבים, שמציעים לכם שירות אדיב, נופים מרהיבים, ושלווה שלא תמצאו בשום מקום אחר.    

 

אחוזת כספי
הבקתות והספא של דליה
Nothing found
עמוד הבית שלח לחבר תנאי הצטרפות לאתר אודות הוסף למועדפים שותפי תוכן מפת אתר צור קשר כניסת תיירנים
צימרים | צימרים יוקרתיים | צימרים | מסיבת רווקות | וילה | צימרים | ספא בניית אתרים